Polyacetal (POM)

Polyacetal je vysoce krystalický termoplast, charakteristický jeho vysokou mechanickou pevností, tuhostí a rázovou houževnatostí. Acetal absorbuje velmi málo vlhkosti čímž jsou zajištěny konstantní fyzikální vlastnosti tohoto materiálu v různých prostředích. POM vykazuje výbornou rozměrovou stabilitu a proto je ideální materiálem pro výrobu mechanických dílů s přesnou tolerancí.

Všude tam, kde není vhodné použít polyamid (silon) doporučujeme využít POM jako vhodnou náhradu. Výrobky z POM jsou oproti silonovým přesnější a s nižší drsností povrchu.

POM dodáváme ve formě polotovarů (tyčí a desek) ale i jako hotové výrobky z frézované a soustružené výroby.

Hlavní vlastnosti:

POM C (Acetal copolymer)

Copolymer je ideální kombinací pevnosti, tuhosti a odolnosti opotřebení. Absorbuje velmi málo vlhkosti. Je snadno obrobitelný a ryze neporézní. Preferovaný plast pro použití potravinářství a lékařství. Tento plast se v porovnání s homopolymerním acetalem vyznačuje zvýšenou odolností vůči hydrolýze, silným zásadám a teplotně oxidační degradaci.

POM H (Acetal homopolymer)

Homopolymer má mírně lepší mechanické vlastnosti, např. tvrdost, tuhost a odolnost tečení za studena. Zároveň vykazuje zvýšenou odolnost opotřebení a má nižší odolnost vůči teplotní roztažnosti oproti copolymeru.


Tisk z webu sittech.cz

<<< Návrat na stránky