tisk strany mapa webu

Polyacetal (POM)

Home page > Plasty > Polyacetal (POM)

Polyacetal (POM)

Polyacetal je vysoce krystalický termoplast, charakteristický jeho vysokou mechanickou pevností, tuhostí a rázovou houževnatostí. Acetal absorbuje velmi málo vlhkosti čímž jsou zajištěny konstantní fyzikální vlastnosti tohoto materiálu v různých prostředích. POM vykazuje výbornou rozměrovou stabilitu a proto je ideální materiálem pro výrobu mechanických dílů s přesnou tolerancí.

Všude tam, kde není vhodné použít polyamid (silon) doporučujeme využít POM jako vhodnou náhradu. Výrobky z POM jsou oproti silonovým přesnější a s nižší drsností povrchu.

POM dodáváme ve formě polotovarů (tyčí a desek) ale i jako hotové výrobky z frézované a soustružené výroby.

Hlavní vlastnosti:

  • Vysoká mechanická pevnost a tuhost
  • Vysoká rázová houževnatost a odolnost proti tečení
  • Výborná rozměrová stabilita a obrobitelnost
  • Nízká absorpce vlhkosti
  • Dobré elektroizolační a dielektrické vlastnosti
  • Žádná poréznost v kvalitě copolymer
  • Vhodný pro styk s potravinami

POM C (Acetal copolymer)

Copolymer je ideální kombinací pevnosti, tuhosti a odolnosti opotřebení. Absorbuje velmi málo vlhkosti. Je snadno obrobitelný a ryze neporézní. Preferovaný plast pro použití potravinářství a lékařství. Tento plast se v porovnání s homopolymerním acetalem vyznačuje zvýšenou odolností vůči hydrolýze, silným zásadám a teplotně oxidační degradaci.

POM H (Acetal homopolymer)

Homopolymer má mírně lepší mechanické vlastnosti, např. tvrdost, tuhost a odolnost tečení za studena. Zároveň vykazuje zvýšenou odolnost opotřebení a má nižší odolnost vůči teplotní roztažnosti oproti copolymeru.


© SITTECH CZ s. r. o., V Luhu 3343, 435 02 Most tel.: 476 441 324, e-mail: info@sittech.cz